Europejski Minor już dziś, z kim powalczą Polacy?

2 listopada 2017

Równo o 9:00 rozpoczną się zmagania o awans do zamkniętych kwalifikacji ELEAGUE Major: Boston 2018. Do znanych już ośmiu zespołów, które odpadły w fazie grupowej poprzedniego Majora dołączą dwie drużyny europejskie. Wśród kandydatów są dwa zespoły z Polakami w składzie: AGO oraz PRIDE.

 

Wszystko rozstrzygnie się w Rumunii, a konkretnie w Bukareszcie. Studio PGL po przeprowadzeniu kwalifikacji w regionie CIS zajmie się wyłonieniem dwóch szczęśliwców, którzy będą o krok bliżej najważniejszej imprezy początku roku.

Osiem drużyn zostało podzielonych na dwie grupy, polscy fani będą skupiać się głównie na dwóch zespołach: AGO oraz PRIDE.

AGO:

Poland Damian „Furlan” Kisłowski

Poland Dominik „GruBy” Świderski

Poland Michał „snatchie” Rudzki

Poland Mateusz „TOAO” Zawistowski

Poland Tomasz „phr” Wójcik

AGO to najgłośniejszy polski skład w ostatnim czasie, niektórzy uważają ich nawet za aktualnie najlepszy polski zespół na scenie. Powody ku temu dali sami zawodnicy, którzy dwukrotnie pokonali Virtus.pro w ramach ESEA MDL Season 26, a także krajowych kwalifikacji do WESG 2017. Świetnie poszło im także w kwalifikacjach do Minora, gdzie po porażce z OpTic udało im się wygrać z Kinguin, HellRaisers GODSENT. 

PRIDE:

Poland Jacek „MINISE” Jeziak

Poland Maciej „Luz” Bugaj

Poland Paweł „reatz” Jańczak

Poland Piotr „morelz” Taterka

Poland Tomasz „ToM223” Richter

PRIDE to druga ekipa z Polakami w składzie, choć wielu skazywało ich na porażkę, ostatecznie udało im się przebrnąć przez kwalifikacje do europejskiego Minora. Zadanie wcale nie było łatwe i przyjemne, po dwóch przegranych z HellRaisersBinary Dragons Pride stało nad przepaścią, na szczęście kolejne trzy spotkania były zwycięskie i po pokonaniu LDLC, TEAM5 oraz NiP awans do turnieju głównego wciąż jest realny.

Oprócz naszych rodaków w turnieju zagrają także inne mocne ekipy, oto ich składy:

Grupa A

EnVyUs:

France Christophe „SIXER” Xia

France Cédric „RpK” Guipouy

Belgium Adil „ScreaM” Benrlitom

France Vincent „Happy” Schopenhauer

France Alexandre „xms” Forté

GODSENT:

Sweden Dennis ‚dennis‚ Edman

Sweden Andreas ‚znajder‚ Lindberg

Sweden Simon ‚twist‚ Eliasson

Sweden Joakim ‚disco doplan‚ Gidetun

Sweden Fredrik ‚freddieb‚ Buö

Windigo:

Bulgaria Nikolay „pNshr” Paunin

Bulgaria Kamen ‚bubble‚ Kostadinov 

Bulgaria Nikolay ‚niki1‚ Pantaleev

Bulgaria Teodor ‚SPELLAN‚ Nikolov

Bulgaria Georgi ‚SHiPZ‚ Grigorov

Grupa B

Space Soldiers:

Turkey Engin „MAJ3R” Küpeli

Turkey Ismailcan ‚XANTARES‚ Dörtkardeş

Turkey Buğra ‚Calyx‚ Arkın

Turkey Ahmet ‚paz‚ Karahoca

Turkey Engin ‚ngiN‚ Kor

OpTic:

Finland Aleksi „allu” Jalli

Sweden Adam ‚friberg‚ Friberg

Spain Óscar ‚mixwell‚ Cañellas

Estonia Kevin ‚HS‚ Tarn

Denmark Emil ‚Magisk‚ Reif

eXtatus:

Slovakia Richard „queztone” Strnátko

Czech Republic Jindřich ‚ZEDKO‚ Chyba

Czech Republic Patrik ‚DEV7L‚ Stuchlík

Slovakia David ‚frozen‚ Čerňanský

Slovakia Martin ‚MonttY‚ Melišek

W obu grupach dwa spotkania otwarcia oraz mecz zwycięzców zostaną rozegrane w formule BO1. Mecz przegranych oraz decydujący pojedynek zostaną rozegrane jako BO3. Stawką jest nie tylko awans do zamkniętych kwalifikacji w Bukareszcie, najlepsza trójka może też liczyć na nagrody pieniężne. Zwycięzca zgarnie 30,000 $, zaś za drugie miejsce można liczyć na 15,000 $. Trzecia drużyna choć bez awansu, nie zostanie jednak z niczym. Na osłodę zawodnicy z ostatniego miejsca na podium otrzymają 5,000 $.

Spotkania rozpoczną się już dziś o godzinie 9:00. Walka w grupach trwać będzie dwa dni, po czym 4 listopada poznamy pierwszą drużynę, która powalczy w Rumunii. Pozostałe trzy drużyny zagrają o ostatniego slota dzień później. Polacy rozpoczną zmagania o 10:30. W pierwszej potyczce AGO zagra z GODSENT, Pride zaś powalczy z OpTic.

Do świata Counter-Strike'a wkroczył w 2006 r. dzięki swojemu przyszłemu szwagrowi. Dzisiaj po jedenastu latach spędzonych w grze ma na swoim koncie trzy imprezy rangi Major i dwa złote trofea wyzwania Pick'Em. Jedna z nielicznych osób, której ulubioną mapą jest de_nuke.
Top