VIRTUS PRO PRZEGRYWA Z SK GAMING W FINALE EPICENTER 2017!

29 października 2017

 

 

Po ewidentnym spadku formy w drużynie VIRTUS PRO, nikt nie spodziewał się, że w finale EPICENTER 2017 zobaczymy właśnie tą drużynę.

 

Polacy jednak nie dali za wygraną i zmierzyli się z drużyną SK Gaming o pierwsze miejsce w turnieju.

Czekało ich trudne zadanie, tym bardziej, że Virtusi mieli już okazję zagrać przeciwko tej drużynie w tych rozgrywkach, oddając wygraną Brazylijczykom uzyskując wynik 0:2 (Train 16:5, Mirage 16:7)

Jednak Virtus.pro podniosło się po porażce i wygrali kolejno z Gambit Esports (2:1), FaZe Clan (2:1) i G2 Esports (2:1), co dało im możliwość rewanżu przeciwko SK Gaming w finale EPICENTER 2017.

Finał został rozegrany w systemie BO5.

Pierwszą mapą rozegraną w rywalizacji o 1 miejsce był MIRAGE

Virtus.pro zaczyna spotkanie po stronie CT i wygrywa rundę pistoletową. Passa wygranych rund dla drużyny trwa do rundy nr 6, gdzie dochodzi do sytuacji dwóch na dwóch, jednak Fer i Boltz kończą zwycięsko potyczkę, tym samym zmieniając wynik meczu na 5:1. Po kolejnych wymianach strzałów w rundach mamy wynik 9:4 na korzyść Virtus.pro, po czym Polacy kończą pierwszą połowę kolejną wygraną rundą oraz wynikiem 10:5. Zmiana stron zaczęła się taktyką terrorystów od wyjścia na środek, kolejno wejścia na bombsite A , ale finalnie bomba została podłożona na B i runda pistoletowa należy do VIRTUS PRO zmieniając wynik na 11:5. SK Gaming jednak nie poddaje się i robi comeback do wyniku 13:10. Virtusi wciąż walczą o wygraną i nie pozwalają już wygrać ani jednej rundy przeciwnikom kończąc mapę MIRAGE wynikiem 16:10.

Do kolejnego starcia doszło na mapie INFERNO

SK GAMING zaczyna po stronie antyterrorystów i to do nich należy wygrana w rundzie pistoletowej. Virtus.pro jednak w natarciu wygrywa kolejną rundę i doprowadza do wyniku 1:1, a następnie wygrywają kolejne rundy i mamy wynik 3:1 dla Virtus.pro. SK Gaming również odpowiada na wygrane rundy Polaków i doprowadza do wyniku 4:3. Następne minuty to wymiana rund pomiędzy drużynami czego konsekwencją był wynik 6:6. Brazylijczycy brną ku zwycięstwu i nie oddają już ani jednej rundy Polakom – połowa kończy się 9:6 dla SK Gaming. Zmiana stron i Virtus.pro potrzebują wygrać rundę pistoletową, aby jeszcze zawalczyć o wygraną na tej mapie. Niestety nie udaje się nie tylko wygrać rundy pistoletowej, ale już ani jednej rundy po stornie terrorystów, przegrywając tym samym 6:16 z SK.

Po wyniku w 1:1 w mapach przyszła pora na rozegranie TRAINa

Po stronie antyterrorystów zaczyna formacja Virtus.pro i to do nich należy runda pistoletowa. Po wygraniu pierwszych rund dochodzi do rundy Full po stronie terrorystów,  ale i w tej sytuacji Virtus.pro pokonuje przeciwników. Trwa dobra passa dla Polaków. Widzimy, że czują się naprawdę pewnie po stronie CT i dominują nad drużyną SK uzyskując wynik 12:3 na koniec pierwszej połowy. Najtrudniejsze czeka po zmianie stron. Ważne jest aby kolejna runda pistoletowa należała również do Virtus. Nie udaje się SK Gaming wygrywa pierwszą rundę po stronie CT i tym samym zaczyna wracać do emczu. Virtus.pro brakuje pomysłów na wygranie rundy. Jedna po drugiej przybliża SK do remisu i to właśnie w ten sposób kończy się druga połowa. Wynik 15:15 oznacza dogrywkę i to SK Gaming zaczyna po stronie antyterrorystów kończąc połowę dogrywki wynikiem 2:1. Po zmianie stron drużyna Virtus.pro czuje się chyba jednak chyba trochę zagubiona i prawdopodobnie w wyniku błędu w komunikacji drużyny Virtusów, SK zdobywa 4 punkt tym samym wygrywając dogrywkę i całą mapę.

CACHE: Wynik 2:1 w mapach na korzyść SK GAMING. Ostatnia szansa dla Virtus.pro na mapie CACHE. Wiedzą, że nie mogą przegrać tej mapy bo tym samym przegrają walkę o pierwsze miejsce w turnieju. Zaczęło się bardzo dobrze dla zawodników polskiej drużyny(5:0). Jednak nie było im dane długo cieszyć prowadzeniem, ponieważ SK GAMING szybko podniosło się i wrócili do meczu wygrywając pierwszą połowę wynikiem 9:6. Polacy jednak nie poddali się zbyt szybko i po wygraniu rundy pistoletowej doprowadzają do wyniku 9:9. Kolejne rundy w meczu trzymały w napięciu widzów. Raz wygrana runda dla Brazylijczyków raz dla Polaków doprowadziło do wyniku 15:12 dla Virtus.pro. Jednak po ataku na bombsite B zdobywają ten decydujący o wyniku punkt. VIRTUS PRO wygrywają mapę CACHE 16:12.

Oznacza to, że mamy 2:2 w mapach i decydującą mapą będzie COBBLESTONE

Ciśnienie wśród kibiców, ale zapewne jak i wśród graczy wzrasta. To najważniejsza z map dla obydwóch drużyn. Po stronie broniącej bombsite’ów zaczyna Virtus.pro. Jednak nie udaje im się stawić oporu terrorystom i to do nich należy pierwsza runda w meczu. Wygrana Polaków wpada dopiero w rundzie nr 4. To daje Virtusom mocnego „kopa” do działania i remisują z SK przy wyniku 3:3. Emocje sięgają zenitu. Zarówno kibice SK GAMING jak i VIRTUS PRO nie mogą doczekać się kolejnych rund. Dobra passa Polaków i kolejne rundy wpadają na konto formacji Virtus.pro. Ostatnia runda po stronie CT dla Virtusów to starcie 3 na 3.  Emocjonująca walka zamienia się w sytuację 1 na 1, którą to NEO przegrywa z Boltzem. Połowa zakończona wynikiem 8:7 dla Virtus.pro.

Zmiana stron. Tym razem po stronie antyterrorystów zaczyna SK GAMING. Już w pierwszych sekundach rundy pistoletowej otwierające zabójstwo zdobywa Filip „NEO” Kubski, ale nie kończy się na jednym, ponieważ to właśnie ten gracz zdobywa aż 4 zabójstwa w tej rundzie! Rundę pistoletową kończy Byali zwyciężając sytuację 1 na 1. Morale Polaków chyba wzrosły, ponieważ następna runda to także zwycięstwo Virtusów, co daje wynik 10:7 dla „NASZYCH”. VIRTUS PRO coraz bliżej wygranej doskonale radzą sobie w następnych rundach, ale i SK nie odpuszcza. Kolejna wymiana wygranych rund i mamy wynik 11:9. Ale Virtusi „czują” ten mecz. Dobrze wchodzą w kolejne rundy i są coraz bliżej wygranej. Jest wynik 13:9 i runda ECO dla SK Gaming kończy się porażką. To już 14 wygrana runda dla Polaków. Ale runda full po obydwóch ze stron kończy się wygraną SK i mamy wynik 14:10 dla Virtus.pro.  Koniec spotkania coraz bliżej ale wynik meczu jest bardzo wyrównany.  26 runda to znów udany atak SK i mamy sytuację 4 na 1. Przy życiu pozostaje już tylko PashaBiceps, ale to runda już skazana na porażkę, co daje wynik 14:12. Remis nadchodzi wielkimi krokami bo kolejne starcie znów wygrywają Brazylijczycy i mamy 14:13. Bardzo ważna runda dla Polaków. Pełne skupienie i mamy sytuację 3 na 1, Przy życiu pozostaje już tylko COLDZERA aż na 3 graczy Virtus.pro. Szczęśliwie wygrana runda wpada na konto Polaków – to już 15 runda dla tej drużyny. Od wygranej dzieli ich już tylko zdobycie jednej rundy. Full na Full. Sytuacja robi się poważna, ponieważ to najważniejsza runda dla obydwu z drużyn w tym turnieju. Pierwsze zabójstwo zdobywa TAZ i mamy sytuację 5 na 4. Virtusi atakują bombsite A ale tam czujny jest Fallen zdobywając aż 3 trafienia dla swojej drużyny i mamy sytuację 3:2, ale SK dalej zdobywają zabójstwa niszcząc wszystkich przeciwników i wygrywając rundę. Wynik 15:14  i Polacy grają na „resztkach”, niestety nie udaje im się wygrać rundy. Oznacza to, że mamy REMIS i ponowną DOGRYWKĘ.

Pierwsza runda w dogrywce wpada na konto VIRTUS PRO. Emocje rosną. Każda runda jest na wagę złota. SK bardzo dobrze o tym wie i zyskuje przewagę w drugiej rundzie zabijając trzech przeciwników. Chwilę później wygrana należy już do SK GAMING

16:16

Trzecia runda dogrywki. Walka jest niesamowicie wyrównana. Zabójstwo za zabójstwo. Runda za rundę. Pierwsza połowa dogrywki kończy się 17:16 na korzyść VIRTUS PRO.

Tym razem Polacy po stronie antyterrorystów i pierwsze trafienie wpada na konto TAZa, ale SK również zabija. Jednak Byali doprowadza do ogromnej przewagi i właśnie dzięki niemu Virtusi zdobywają 18 rundę. Już tylko jedna runda dzieli Virtus.pro od wygranej. SK Gaming wie, że to właśnie ta runda musi należeć do nich i to właśnie oni zdobywają pierwsze trafienie. W kolejnych sekundach tworzy się sytuacja 4 na 1 i niestety mamy KOLEJNĄ DOGRYWKĘ.

SK GAMING wykorzystuje ostatnie pauzy taktyczne. Być może to właśnie one sprawiły że zdobywają rundę i mamy wynik 18:18 a następnie już 19:18 dla Brazylijczyków.

Koniec meczu coraz bliżej. Formacja SK prowadzi z wynikiem 21:18. i To do nich należy ostatnia runda!

VIRTUS PRO przegrywa…

Pomimo starań Polaków, brazylijska drużyna SK Gaming poradziła sobie z przeciwnikami i wygrywa mapę COBBELSTONE z wynikiem 22:18, zwyciężając tym samym 3:2 w mapach i zajmując 1 miejsce w turnieju EPICENTER 2017.  Wielu jednak nie wierzyło, że Virtus.pro może z obecną formą zajść tak daleko. Dlatego wiemy, że to nie ostatni raz kiedy widzimy Polaków w tak dobrej formie.

Top