EU Minor Closed Qualifier – ELEAGUE Major 2018 | Polacy z awansem!

16 października 2017

Dziś w nocy zakończyły się rozgrywki w ramach zamkniętych kwalifikacji do minora, które zostały zorganizowane przez CEVO. Świetną wiadomością jest fakt, iż dwie drużyny z Polski zakwalifikowały się do dalszego etapu!

 

Wczoraj od godziny 18:00 mieliśmy możliwość śledzenia poczynań Polaków w ramach zamkniętych kwalifikacji do minora. Rozgrywki odbywały się w systemie szwedzkim. Drużyna, która zdobyła łącznie trzy zwycięstwa awansowała dalej, trzy porażki to pożegnanie z turniejem. Z szesnastu rywalizujących ze sobą ekip połowa miała szansę na pójście dalej.  Początki bywają trudne, co mogliśmy zauważyć już w pierwszej kolejce rozgrywek. Team Kinguin, PRIDE oraz AGO Gaming po swoim pierwszym meczu uzyskało bilans 0:1, jednak żaden z nich nie poddał się i walczyli do samego końca. Niestety tylko dwie drużyny uzyskały możliwość gry na minorze. Sprawdźcie jak wyglądała ich droga w tych kwalifikacjach.

Team Kinguin

 

@cscenter.pl

Team Kinguin niestety nie poradził sobie zbyt dobrze w tych kwalifikacjach. W pierwszym losowaniu trafili na formację GODSENT ze Szwecji. Gdzie po wyrównanej walce w pierwszej połowie spotkania po zamianie stron nie zdołali przedrzeć się przez defensywę wroga.
Uzyskując bilans 0:1, podopieczni Mariusza „loord” Cybulskiego chcieli wykorzystać szansę w drugiej kolejce losowania. Dużym zaskoczeniem było wylosowanie AGO Gaming, jako przeciwników Pingwinów. Ten mecz od początku szedł po myśli formacji Kinguin. Przy wyniku 15:9 na ich korzyść, formacja AGO zaczęła odrabiać rundy, doprowadzając do remisu z wynikiem 15:15. Rozstrojeni zawodnicy Kinguin nie byli w stanie podnieść się z takiej sytuacji finalnie przegrywając mapę uzyskując rezultat 15:19.
Kolejny mecz to spotkanie ze szwedzkim składem Japaleno. Obie drużyny w tym momencie posiadały bilans 0:2, dlatego wygrana zapewniała dalszą walkę w kwalifikacjach. Na mapie de_cobblestone Polacy rozpoczęli walkę po stronie antyterrorystów. W pierwszej połowie tej potyczki od samego początku wypracowali sobie ośmiopunktową przewagę. Finalnie zakończyli ją z wynikiem 10:5 na swoją korzyść. Pomimo kłopotów po zmianie stron mecz zakończył się dla nich zwycięsko. Pokonali formację Japaleno z wynikiem 16:11, co dało im możliwość dalszej walki o awans.
Nadszedł czas na czwartą kolejkę, gdzie drużyna Kinguin stawiła czoła formacji Ninjas in Pyjamas. Niestety było to ostatnie spotkanie polskiej drużyny w tych kwalifikacjach. Mapę de_train rozpoczęli po stronie antyterrorystów, gdzie uzyskali wynik 6:9 z korzyścią dla szwedów. Zamiana stron nie przyniosła dla nich nic dobrego. Zdołali zdobyć tylko jedną rundę, co doprowadziło do wyniku 16:7 na korzyść formacji Ninjas in Pyjamas.

 • Poland Team Kinguin 11:16 Sweden GODSENT, mapa: de_overpass(7:8; 4:8)
 • Poland Team Kinguin 15:19 Poland AGO Gaming, mapa: de_cache(12:3; 3:12; 0:4)
 • Poland Team Kinguin 16:11 Sweden Japaleno, mapa: de_cobblesotne(10:5, 6:7)
 • Poland Team Kinguin 7:16 Sweden NiP, mapa: de_train(6:9, 1:7)

Formacja Kinguin zakończyła kwalifikacje z bilansem jednego zwycięstwa i trzech przegranych.

PRIDE

 

@cybersport.pl

Formacja PPRIDE rozpoczęła kwalifikacje od porażki na drużynę HellRaisers. Zmierzyli się z nimi na mapie de_cache. Znajdując się po stronie terrorystów zdołali zdobyć pięć rund, jednak zmiana stron nie pomogła, co doprowadziło do wyniku 16:6 na korzyść europejskiego składu.
Kolejne spotkanie wydawało się łatwiejsze. Niestety również i tutaj Polacy ulegli zawodnikom BinaryDragons. Pierwsza połowa zapowiadała wygraną PRIDE, jednak świetna strona antyterrorystów w wykonaniu przeciwników doprowadziła do wyniku 16:12 na niekorzyść Polaków.
PRIDE z Bilansem 0:2 musiało zmierzyć się z formacją LDLC. Tutaj obyło się bez problemów. Podopieczni Piotra „neqs” Lipskiego pokazali kompletną dominację na mapie de_cache zwyciężając spotkanie z wynikiem 16:3.
Kolejne dwie mapy to również pojedynki na mapie Cache. W pierwszym zmierzyli się z ze szwedzkim TEAM5, gdzie również bezproblemowo zwyciężyli z wynikiem 16:6.
W decydującym meczu o awans spotkali się z drużyną Ninjas in Pyjamas. Polacy trzymając nerwy na wodzy nie doprowadzili do odrobienia wyniku po wygranej pierwszej połowie, dzięki czemu zwyciężyli mecz o awans z wynikiem 16:13.

 • Poland PRIDE 6:16 European Union HellRaisers, mapa: de_cache(5:10; 1:6)
 • Poland PRIDE 12:16 Serbia BinaryDragons, mapa: de_mirage(10:5; 2:11)
 • Poland PRIDE 16:3 European Union Team LDLC, mapa: de_cache(13:2; 3:1)
 • Poland PRIDE 16:6 Sweden TEAM5, mapa: de_cache(11:4; 5:2)
 • Poland PRIDE 16:13 Sweden NiP, mapa: de_cache(12:3; 4:10)

Drużyna PRIDE zakończyła kwalifikacje z awansem uzyskując trzy zwycięstwa i dwie porażki.

AGO Gaming

 

@facebook.com/agogaming/

Pierwsze spotkanie można potraktować jako formę rozgrzewki dla formacji AGO Gaming. Stabilna i poukładana gra drużyny OpTic na mapie de_inferno zaskoczyła Polaków, w związku z czym pierwsze spotkanie padło łupem europejskiej drużyny, gdzie uzyskali wyniki 16:12.
Podczas drugiej kolejki skład Aniołków wylosował formację Kinguin, która również posiadała bilans 0:1. W derbach po odrobieniu przez drużynę Mateusza „TOAO” Zawistowskiego aż sześciu punktów straty, doszło do remisu z wynikiem 15:15. Finalnie to drużyna AGO pokazała wyższość i wygrała tę mapę z wynikiem 19:15. Posiadając jedną wygraną z pewnością Polska formacja czuła się znacznie lepiej.
Trzecim przeciwnikiem naszej drużyny był skład HellRaisers, który również stawiał opór do samego końca. Tym razem to europejska formacja odrobiła pięć punktów straty od wyniku 15:10 na korzyść AGO, po wygranej rundzie z niepełnym ekwipunkiem. Pomimo problemów Aniołki zwyciężyły to spotkanie, uzyskując wynik 19:17.
Nadszedł czas na ostatnie spotkanie w ramach kwalifikacji, w którym zmierzyli się ze szwedzkim składem GODSENT. Niewyobrażalne emocje towarzyszyły wszystkim oglądającym to spotkanie. Podczas live streama prowadzonego przez Piotra „izak” Skowyrskiego mogliśmy zobaczyć około dwudziestu sześciu tysięcy oglądających. Takie wyniki robią wrażenie. Polacy rozpoczynając spotkanie po stronie antyterrorystów, podczas pierwszej połowy zdobyli osiem rund. Dominik „GruBy” Świderski zdecydowanie może czuć się zadowolony po tym meczu. Zdobył trzydzieści jeden zabójstw, ginąc przy tym tylko trzynaście razy. Formacja AGO Gaming zwyciężyła to spotkanie na mapie de_inferno z wynikiem 16:11 zapewniając sobie awans.

 • Poland AGO Gaming 12:16 European Union OpTic Gaming, mapa: de_inferno(6:9, 6:7)
 • Poland AGO Gaming 19:15 Poland Team Kinguing, mapa: de_cache(3:12; 12:3; 4:0)
 • Poland AGO Gaming 19:17 European Union HellRaisers, mapa: de_mirage(9:6; 6:9; 2:4)
 • Poland AGO Gaming 16:11 Sweden GODSENT, mapa: de_inferno(8:7, 8:4)

Drużyna AGO Gaming awansowała z bilansem trzech wygranych i jednej porażki.

Drużyny z awansem do minora:
Turkey Space Slodires3:0
 European Union OpTic Gaming 3:0
France EnVyUs3:1
Poland AGO Gaming 3:1
Bulgaria ex-Outlaws3:1
Czech Republic eXtatus3:2
Poland PRIDE3:2
Sweden GODSENT3:2

 

Toshie.

Może i wredna, ale zawsze pomoże. Może i zabiegana, ale jaka pracowita. Pracująca studentka, która mile spędza wolny czas z koxami od początku marca 2015 aż do teraz.
Top