Znamy pary w europejskich kwalifikacjach WCA 2017. Z kim zmierzy się AGO?

15 października 2017

Organizatorzy turnieju ogłosili, że ostatnią rozstawioną drużyną w fazie play-off kwalifikacji do World Cyber Arena 2017 będzie ekipa North.

Duńska ekipa, która jest aktualnie sklasyfikowana na trzecim miejscu w rankingu HLTV.org. Dołącza do BIG, Team EnVyUs oraz Gambit Esports w fazie play-off kwalifikacji do WCA 2017. Zmierzą się w niej ze zwycięzcami poszczególnych grup, a są nimi: Japaleno, FlipSid3 Tactics, Space Soldiers oraz AGO Gaming. Faza play-off będzie trwała od 16 do 20 października, skąd najlepsze trzy drużyny pojadą na finały lanowe. Odbędą się one jeszcze w tym roku w Chinach. Oprócz tego drużyna, która zajmie pierwsze miejsce w kwalifikacjach otrzyma nagrodę w postaci 27 000$ do podziału. Poniżej przedstawiamy pary, które zmierzą się w nadchodzących rozgrywkach.

Faza grupowa

Drużyną, która awansowała z Grupy A do ćwierćfinałów okazała się szwedka ekipa Japaleno, co było chyba nie lada sensacją ze względu na to, że w grupie znajdowały się dwie drużyny, którym udało się zasmakować gry na Majorze: HellRaisers oraz Penta Esports(teraz Seed). Mimo tego i porażki w pierwszym mecz z drużyną Penta, Szwedzi dzielnie walczyli zwyciężając wszystkie spotkania do końca po drodze biorąc rewanż za przegrane spotkanie z Niemiecką organizacją. Grupa B należała do rosyjskiego FlipSid3, które łatwo wygrało grupę m.in. z GODSENT, które przegrało wszystkie mecze w niej, co było nie lada zaskoczeniem dla wszystkich, którzy ją śledzili i im kibicowali. Zwycięzcą w grupie C zostali zawodnicy Space Soldiers, którzy trafili do grupy z Kinguin oraz utalentowaną młodą ekipą z Finlandii HAVU Gaming, doznając porażki właśnie z nimi w drugim swoim meczu wynikiem 2:1 biorąc później rewanż na nich w ostatnim meczu grupowym. Grupa D, z której mogą się cieszyć polscy kibice Counter-Strike, ponieważ zwycięstwo w niej zapewniła sobie drużyna AGO Gaming wygrywając w niej z bardzo mocnymi drużynami takimi jak: Vega Squadron, Team Dignitas oraz Team LDLC. Co na pewno podbudowało ich morale, jeśli chodzi o walkę o zwycięstwo w fazie play-off kwalifikacji do WCA.

Kazakhstan Gambit vs. Sweden Japaleno
Germany BIG vs. Russia FlipSid3
France EnVyUs vs. Turkey Space Soldiers
Denmark North vs. Poland AGO

 

Skład AGO Gaming trafił na problematycznego przeciwnika. Od dawna wiadomo, iż Polskie drużyny mają problemy z formacjami z Danii. Miejmy nadzieję, iż zawodnicy AGO znajdą sposób na pokonanie tak doświadczonej drużyny.

Jestem Sebastian, mam 21 lat i piszę felietony dla inetkox.pl. Interesuję się grami, e-sportem, futbolem i jeszcze wieloma innymi rzeczami których jest ich aż tak dużo, że miejsca by nie starczyło xd
Top