SL i-league Europe Qualifier: AGO Gaming przegrywa z Space Soldiers

10 października 2017

AGO Gaming 0:2 Space Soldiers

Dzisiejszego wieczoru zawodnicy AGO Gaming stanęli do walki z Tureckim zespołem Space Soldiers, którego zawodnikiem jest wszystkim już znany Ismailcan „XANTARES” Dörtkardeş. Spotkanie to było bardzo ważne dla naszych rodaków, ponieważ były to już półfinały kwalifikacji do turnieju w Shanghaiu! W grupie AGO była także inna Polska drużyna, PRiDE które niestety zostało wyeliminowane właśnie przez Damiana „Furlan” Kislowskiego i jego drużynę.

AGO Gaming 14:16 Space Soldires
mapa: de_train

Pierwszą mapą, którą dane nam było zobaczyć w tym spotkaniu była mapa de_train, którą wybrało AGO Gaming. Polacy zaczęli po teoretycznie łatwiejszej stronie antyterrorystów, dzięki wygranej rundzie nożowej. Runda pistoletowa niestety nie poszła po naszej myśli, zawodnicy AGO Gaming zostali szybko pokonani przez SS, głównie dzięki paz‚owi, który zdobył w tej rundzie trzy zabójstwa. Jak można się domyśleć, kolejne dwie rundy także zostały zapisane na koncie Space Soldiers bez większych problemów. Przyszedł czas na pierwszą rundę z pełnym wyposażeniem po stronie AGO, które bezbłędnie to wykorzystało i zdobyło swój pierwszy punkt. Kolejne rundy były tylko pokazem siły naszej Polskiej drużyny, która zdobywała punkt za punktem. Space Soldiers obudziło się dopiero przy wyniku 3:10, wtedy też zdobyli swój czwarty punkt. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 10:5 z korzyścią dla AGO Gaming. Kolejna runda pistoletowa trafiła już na konto furlana i drużyny, która pokonała SS, tracąc tylko dwóch graczy. Niestety kolejny punkt zdobyło Space Soldiers po indywidualnym popisie siły XANTARESA, który zdobył cztery zabójstwa. Po tej rundzie Turecka drużyna złapała wiatr w żagle i niszczyła naszych rodaków rundę za rundą. AGO swój drugi punkt po stronie terrorystów zdobyło dopiero przy wyniku 11:13. Nerwowo zrobiło się pod sam koniec spotkania na mapie Train gdy wynik wynosił 14:14, niestety w tak ważnej rundzie AGO Gaming uległo przeciwnikowi i teraz musieli walczyć o dogrywkę. W ostatniej rundzie szczęście nie było po stronie Polskiej drużyny, która oddała ten punkt przy sytuacji 1v2, gdzie pomimo wyeliminowania jednego z dwóch przeciwników, drugi zdążył rozbroić podłożoną wcześniej bombę. Po tak pechowo przegranej rundzie AGO musiało obejść się smakiem prowadzenia 1:0 w tym spotkaniu na rzecz Space Soldiers, które wygrało mapę de_train wynikiem 16:14.

AGO Gaming 7:16 Space Soldires
mapa: de_cache

Kolejną mapą, na której AGO walczyło o awans do turnieju w Shanghaiu, była mapa Cache wybrana przez turecką formacje Space Soldiers. Po wygranej na mapie przeciwnika SS musieli czuć się bardzo dobrze, co było widać po początku spotkania, gdzie po 5 rundach wynik wynosił 4:1 dla Space Soldiers. Jednakże nie był to koniec kłopotów naszych rodaków, przez kolejne pięć rund nasza gra się nie poprawiła, a wynik wynosił już 9:1 z korzyścią dla Tureckiej drużyny. Cała połowa zakończyła się wynikiem 3:12, cieszyć mogło to, że zawodnicy AGO Gaming grali teraz po stronie antyterrorystów więc szansa na powrót jeszcze istniała. Runda pistoletowa została wykonana bezbłędnie przez AGO, a raczej przez Grubego, który zapisał na swoim koncie ACE tym samym zdobywając punkt numer cztery dla swojej drużyny. Zaraz po tym indywidualnym popisie, reszta drużyny także odżyła, dzięki czemu Polacy zdobywali punkt za punktem pokazując, że mają oni jeszcze coś do powiedzenia w tym spotkaniu. Niestety po zdobyciu czterech rund z rzędu Space Soldiers znów udowodnili, że w tym spotkaniu to oni dominują i także zdobyli cztery rundy pod rząd kończąc tym samym spotkanie wynikiem 16:7.

Niestety porażka w tym spotkaniu oznacza także porażkę o awans na turniej w Shanghaiu. Tym samym musimy pożegnać kolejną Polską drużynę w SL i-League Invitational Shanghai 2017 Europe Qualifier.

 

Dziewiętnastoletni uczeń technikum informatycznego z wielkimi ambicjami i jeszcze mniejszymi chęciami (✿◠‿◠)
Top