SL i-League StarSeries: North lepsze od Astralis w bardzo emocjonujących „Derbach Danii”!

5 kwietnia 2017

Team North niespodziewanie pokonał po dogrywce Astralis 19:16 w meczu drugiej kolejki fazy grupowej turnieju finałowego StarLadder i-League StarSeries, który odbywa się w Kijowie. Dzięki temu duńska formacja wspierana przez drużynę FC Kopenhaga potrzebuje jeszcze jednego zwycięstwa, by awansować do fazy pucharowej.

Początek spotkania obfitował w duże problemy techniczne. Organizatorzy byli zmuszeni nawet do wymiany komputera Kyaerbye’ego, problemem była komunikacja pomiędzy zawodnikami. North grając po stronie terrorystów niespodziewanie od pierwszych zdominowało rywala na Inferno. Po siedmiu rundach „Magiskboy” i spółka prowadzili już 6:1 i wszystko wskazywało na to, że mecz zostanie gładko wygrany przez ekipę North. Końcówka pierwszej połówki jednak należała do Astralis. Do zamiany stron North wygrywało z rywalem 11:4.

Druga połówka rozpoczęła się od wygranej pistoletówki przez triumfatorów IEM Katowice 2017. Umożliwiło to zrobienie comebacku przez Astralisów. Podopieczni „zonica” wygrywali kolejne rundy z rzędu, aż po siódmej rundzie drugiej części doprowadzili do remisu 11:11. Wówczas North odpowiedziało zwycięstwami w kolejnych rundach. Do samego końca potyczka była bardzo wyrównana. Po upływie 28 rund obie ekipy miały po 14 oczek na koncie. Astralis wygrało 29 rundę i co za tym idzie doprowadziło do rundy meczowej dla siebie. North jednak zdołało się obronić i doprowadziło do dogrywki.

Dogrywka, jak i całe spotkanie, była bardzo wyrównana. Pierwszą połowę dogrywki wygrało North wynikiem 2:1 po stronie CT. W drugiej części North dołożyło kolejne dwie rundy i ostatecznie pokonali rywale 19:16.

Interesuję się głównie sportem, historią, polityką. E-sportem interesuję się od marca 2015 roku, głównie CS:GO.