Oficjalnie: Draken zastąpił pyth’a w Ninjas in Pyjamas!

14 marca 2017

William „draken” Sundin zastąpił Jacoba „pyth” Mourujärviego na pozycji głównego AWPera w Ninjas in Pyjamas. Powodem zmiany w składzie szwedzkiej drużyny były bardzo słabe wyniki w ostatnim czasie.

„Draken” poprzednio reprezentował drużynę Epsilon eSports. Szwed ze swoim poprzednim zespołem wygrał kilka mniejszych turniejów, lecz żadnego z nich nie można zaliczyć do wielkich sukcesów na arenie międzynarodowej. Największym osiągnięciem Sundina było dotarcie do półfinału Gfinity CS:GO Invitational 2016, gdzie zostali wyeliminowani przez Team EnVyUs. Od teraz Sundin będzie miał szanse zaprezentować się szerszej publiczności na tle zdecydowanie lepszych drużyn.

Debiutem „drakena” w nowej drużynie będzie starcie w ramach ESL Pro League Season 5, gdy Ninjas in Pyjamas zmierzy się w dwumeczu z Virtus.pro. Oba zespoły zmierzą się na mapach Train oraz Nuke, co bardziej premiuje polską ekipę, lecz nie od dziś wiemy, że Szwedzi zdolni są do sprawienia niespodzianki i mogą powalczyć chociażby o trzy punkty w rywalizacji z Polakami.

Jak na razie nie znana jest przyszłość „pytha”. Szwedzki zespół poinformował, że będzie on rezerwowym zawodnikiem, lecz prawdopodobnie taka pozycja go nie satysfakcjonuje i niebawem zmieni barwy zespołowe.

Fot. hltv.org

Interesuję się głównie sportem, historią, polityką. E-sportem interesuję się od marca 2015 roku, głównie CS:GO.
Top