IEM Katowice 2017 już za nami! Tak było!

7 marca 2017

Niezwykle emocjonujący weekend już za nami. Intel Extreme Masters Katowice 2017 to ogromna uczta dla miłośników gier. W dniach 3-5 marca odbyły się rozgrywki gry Counter-Strike: Global Offensive. Mieliśmy okazję uczestniczyć w największym tego typu wydarzeniu w Polsce.

Pomimo porażki Polaków w fazie grupowej, Spodek przepełniony był ogromną ilością fanów e-sportu. Formacja Virtus.pro po uzyskaniu jedynie dwóch zwycięstw odpadła z turnieju, co uniemożliwiło im zaprezentowanie się polskim kibicom podczas tego wydarzenia. Nie była to jedyna niespodzianka tego turnieju. Z grupy nie wyszły również takie zespoły jak: SK Gaming, fnatic czy NiP.

Ostatecznie do finału, który odbył się w formacie BO5 trafiła formacja Astralis wraz z drużyną FaZe Clan. Pomimo dobrego początku graczy z Europy, kolejne mapy nie szły po ich myśli. Finalnie cały turniej zwyciężył duński skład Astralis z wynikiem 3:1. Podczas finału nasza publiczność pokazała niezwykłą moc. Obie drużyny otrzymały od nich ogromny doping.

Oprócz głównego turnieju mieliśmy również okazję oglądać finał Pucharu Polski Cybersport, w którym Pompa Team zmierzył się z formacją PRiDE. Odbył się on w formacie BO3 i to drużyna kierowana przez Bartosza „Hyper” Wolnego osiągnęła zwycięstwo z wynikiem 2:0.

Podczas wydarzenia nie zabrakło również wielu atrakcji dla widzów. Na terenie Spodka mieliśmy możliwość odwiedzić wiele stoisk takich jak: Logitech, fnatic, Golden Five i wiele innych. Mogliśmy zobaczyć nasz ulubiony duet na stoisku Logitech. Poniżej umieszczam kilka zdjęć zaczerpniętych z ich strony.


Znajdziesz siebie?

Dzięki, że wpadliście i widzimy się na kolejnym wydarzeniu!

Toshie.

Może i wredna, ale zawsze pomoże. Może i zabiegana, ale jaka pracowita. Pracująca studentka, która mile spędza wolny czas z koxami od początku marca 2015 aż do teraz.
Top