stanislaw odchodzi z OpTic

2 lutego 2017

Peter „stanislaw” Jarguz zdecydował się na podpisanie kontraktu z inną drużyną po słabo zagranym turnieju ELEAGUE. Jak donoszą gracze OpTic Gaming, decyzja kapitana jest dla nich całkowitym zaskoczeniem.

Fani mieli prawo do sporych oczekiwań wobec formacji, jeszcze przed ostatnim majorem OpTic było na 2. miejscu w rankingu najlepszych drużyn według HLTV. Mogłoby się wydawać, że poważnie namieszają w turniejach ECS 2 oraz ELEAGUE, tymczasem z obu zostali szybko odesłani do domu, wygrywając tylko jeden mecz. Po odejściu stanislawa, z pewnością będzie im jeszcze trudniej grać efektywnie w nadchodzącym turnieju Dreamhack Las Vegas. Przyszłość drużyny przedstawia się w ciemnych barwach, a na temat całej sytuacji wypowiedział się gracz OpTic – Will „RUSH” Wierzba.

Mieliśmy świadomość, że stanislaw prowadzi rozmowy z innymi organizacjami, byliśmy jednak pewni, że zostanie z nami tak jak sam twierdził. Hector (CEO organizacji) gadał z nim na ten temat i wszystko wydawało się być w porządku.

Jego nieoczekiwana decyzja bardzo boli, zwłaszcza, że nie konsultował jej ze mną i resztą drużyny, nie wykazał chęci do przegadania sprawy i rozwiązania ewentualnych problemów. Nie mam pojęcia co nie podobało mu się w naszej ekipie.

Najgorsze jest to, że straciliśmy prowadzącego, a o tych, zwłaszcza w regionie północnoamerykańskim, jest zdecydowanie ciężko. Nie wiem jeszcze co zrobimy w takiej sytuacji, być może któryś z naszych obecnych zawodników przejmie rolę kapitana. (tłum. wł., oryginał tutaj)

Stanislaw, przez sympatyków nazywany stan, uważany był przez wielu za najmocniejsze ogniwo drużyny OpTic. Jednocześnie sprawował funkcję prowadzącego i ciężko wyobrazić sobie na ten moment kogoś kto mógłby go w pełni zastąpić. Nie wiadomo z kim gracz podpisze kontrakt ale z pewnością będzie to któraś z czołowych drużyn. Zawodnik nie skomentował odejścia z OpTic.

źródło: hltv.org

 

Top