ELEAGUE Major 2017: Snax najlepszym clutcherem po trzech dniach zmagań!

25 stycznia 2017

Janusz „Snax” Pogorzelski jest liderem klasyfikacji clutcherów po trzech dniach Majora ELEAGUE, który odbywa się w Atlancie (USA). Polski zawodnik w tej klasyfikacji wyprzedza drugiego „markeloffa” z FlipSid3 oraz trzeciego „flamie’ego” z Natus Vincere.

Pogorzelski jest jedynym sklasyfikowanym Polakiem w prestiżowym rankingu portalu HLTV.org podsumowującym dokonania zawodników w ubiegłym roku. „Snax” znalazł się na bardzo wysokiej piątej pozycji. Według statystyk ubiegłego sezonu, wygrał on najwięcej clutchy spośród wszystkich graczy ze światowej czołówki. Swoją znakomitą dyspozycję potwierdza również w Atlancie. Do tej pory w trzech spotkaniach zdobył on aż 76 fragów, co czyni go czwartym najlepiej fragującym zawodnikiem turnieju.

Warto również dodać, że „Snax” plasuje się w czołówkach innych klasyfikacji Majora. Zajmuje drugie miejsce pod względem K/D-diff (+35), trzecie miejsce pod względem ilości zadawanych obrażeń na rundę (+32,5) oraz jest wiceliderem fragujących z AWP (37 killi).

Miejmy nadzieję, że „Snax” będzie dalej kontynuował swoją świetną passę na pierwszym tegorocznym Majorze. Zawodnicy Virtus.pro gładko awansowali do ćwierćfinału wygrywając wszystkie trzy pierwsze spotkania, co w systemie szwajcarskim pozwoliło na błyskawiczny awans do fazy pucharowej. Jak na razie nie znamy przeciwnika Virtusów w 1/4 finału rozgrywek. Zostanie on wyłoniony po ostatnich meczach pierwszej rundy turnieju.

Źródło: hltv.org

Interesuję się głównie sportem, historią, polityką. E-sportem interesuję się od marca 2015 roku, głównie CS:GO.
Top