To już rok – czyli podsumowanie osiągnięć drużyny iNETKOXTV

12 grudnia 2016

Dokładnie rok temu został rozegrany finał projektu GO GO CS:GO.

gogo-csgo

Projekt był inicjatywą dwóch streamerów, którzy otworzyli swój kanał z myślą właśnie o tym projekcie. Patryk „easy” Dzięcioł i Paweł „saju” Pawelczak przez dziesięć miesięcy szukali nieodkrytych talentów polskiej sceny Conuter-Strike: Global Offensive. Po tak długim czasie nadszedł czas na finał projektu, który odbył się dokładnie rok temu w Budda Play. Należy również pamiętać o osobie, która włożyła mnóstwo pracy w powodzenie całego projektu. Bartosz „venrav” Wilczek, który zawsze był z Koxami i zajął się organizacją wielu rzeczy w samym projekcie jak i przygotowaniem wielkiego finału.

Nikt z nas nie spodziewał się, iż grupa losowych graczy zebrana w projekcie będzie w stanie osiągnąć aż takie sukcesy, które mamy przyjemność obserwować cały czas. Przejdźmy zatem do przedstawienia osiągnięć i najważniejszych faktów składu iNETKOXTV. Początkowo skład drużyny prezentował się następująco:

Mateusz „TOAO” Zawistowski
Bartek „fullspeed” Długokęcki
Kuba „Markoś” Markowski
Patryk „ovvy” Ordyniak
Aleksander „fuq” Rzepczyński

Mazurska Arena E-Sportu Winter

elk

To pierwszy LAN, na którym pojawił się skład iNETKOXTV. Od samego początku mieli wysokie oczekiwania. co do swojej gry. W finale tego turnieju spotkali się z drużyną noMercy, gdzie przegrywając z wynikiem 1:2 zdobyli drugie miejsce.

Elovego E-Sports Cup

elovego

Ten turniej odbył się w Węgorzewie w dniach 9-10 kwietnia. Było to dla mnie szczególne wydarzenie, ponieważ wtedy pierwszy raz mogłam zobaczyć grę naszych zawodników na żywo. Jak na pierwszą edycję turnieju przygotowanie i scena robiły naprawdę ogromne wrażenie. To tam w finale nasza drużyna spotkała się ze składem hehe he, w którym grał uczestnik projektu GO GO CS:GO, Bartek „bart9k” Jabłonowski. Po zaciętej walce drużyna iNETKOXTV zdobyła swoje pierwsze zwycięstwo, wygrywając ostatnie starcie wynikiem 2:0.

Let’s Play Częstochowa 2016

lpcz

To już trzeci turniej offline, na którym pojawił się skład iNETKOXTV. Miał on miejsce w Częstochowie w dniach 14-15 maja. Tam już w półfinale nasi zawodnicy spotkali się z mocnym składem drużyny PRiDE. Niestety pomimo walki na trzech mapach, przegrali to starcie, co spowodowało iż musieli rozegrać mecz o trzecie miejsce. Był to mecz w formacie BO1, gdzie pokonując G-Loud Gaming zawodnicy zdobyli trzecie miejsce.

ESPORT NOW 2016

esportnow

To był ogromny krok w karierze tych młodych graczy. Pokonując w kwalifikacjach online formację PRiDE dostali się do półfinałów offline tego turnieju. Odbywały się one we Wrocławiu w dniach 28-29 maja. Niestety nie zdołali dotrzeć do finału. Przegrali swoją potyczkę z formacją Refuse, aczkolwiek była to dla nich możliwość do zdobycia kolejnego doświadczenia.

Po tym wydarzeniu w drużynie iNETKOXTV nadszedł czas na zmiany. Z dniem 25 lipca z drużyną pożegnali się Patryk „ovvy” Ordyniak oraz Aleksander „fuq” Rzepczyński. Pomimo chęci rozwijania umiejętności drużynowych ich współpraca nie układała się do końca tak jakby sobie tego życzyli. Na ich miejsce wstąpili Michał „snatchie” Rudzki wraz z Tomaszem „phr” Wójcikiem. Od tego momentu skład zespołu prezentuje się następująco:

Mateusz „TOAO” Zawistowski
Bartek „fullspeed” Długokęcki
Kuba „Markoś” Markowski
Michał „snatchie” Rudzki
Tomasz „phr” Wójcik

ITPlanet E-Sports Masters

lubin

Był to ich pierwszy LAN w nowym składzie. Odbywał się w Lubinie w dniach 3-4 września. Właśnie tam pokazali moc nowego składu, wygrywając w finale z drużyną Moral Alliance zdobyli pierwsze miejsce i nagrodę o wysokości 15 000 zł.

Fantasy Expo Challenge #3

Po zaciętej walce podczas kwalifikacji online, skład iNETKOXTV zakwalifikował się do finału offline, gdzie zmierzyli się z formacją Kinguin. Wydarzenie to miało miejsce w Warszawie dnia 11 września. Odbył się w formacie BO5, a ich przeciwnicy w związku ze zwycięstwem w drabince wygranych, uzyskali mapę przewagi na samym początku. Niestety formacja iNETKOXTV nie poradziła sobie ze zmienionym składem drużyny Kinguin. Finalnie zdobyli drugie miejsce przegrywając decydujące starcie z wynikiem 3:0.

Good Game E-sport Challenge

To już ostatni LAN, w którym skład iNETKOXTV uczestniczył w tym roku. Była to ogromna impreza odbywająca się w Nadarzynie w dniach 23-26 września. To tam nasz skład pokonał formację Sferis PRiDE w finale offline z wynikiem 2:0. Było to dla nich ogromne osiągnięcie w nowym składzie.

Pomijając wszystkie wyjazdy na LANy zawodnicy rozgrywali wiele spotkań online. Pokonali między innymi takie drużyny jak: Gambit Academy, No Problem!, Tengri, ALTERNATE aTTaX itp.

Wierzymy, że to nie koniec sukcesów i osiągnięć tej drużyny. Mamy nadzieję, że dostarczycie nam jeszcze dużo emocji. Życzymy powodzenia na scenie e-sportowej!

Toshie.

Może i wredna, ale zawsze pomoże. Może i zabiegana, ale jaka pracowita. Pracująca studentka, która mile spędza wolny czas z koxami od początku marca 2015 aż do teraz.
Top