DreamHack ZOWIE Open Winter 2016: Team Kinguin odpadł w półfinale

26 listopada 2016

Nepal Renegades pokonało po bardzo wyrównanym boju Nepal Team Kinguin 2:1 (9:16 – de_dust2, 16:7 – de_mirage, 16:14 – de_cobblestone) w półfinale DreamHack ZOWIE Open Winter 2016. Najlepiej fragującym zawodnikiem polskiej formacji był Grzegorz „SZPERO” Dziamałek z 58 trafieniami na koncie.

de_dust2

Pierwsza mapa półfinałowego spotkania Nepal Renegades kontra Nepal Team Kinguin czyli de_dust2 została wybrana przez drużynę z Australii. Polacy jednak wygrali pierwszą pistoletówkę oraz kolejne dwie rundy. Australijczycy jednak wyrównali do stanu 3:3 i przez jakiś czas wydawało się, że ta mapa będzie bardzo wyrównana. Zawodnicy Nepal Teamu Kinguin w dalszych rundach obniżyli swoje loty i pierwszą połowę niestety przegrali 6:9. Druga pistolka znów została wygrana przez „Szpera” i spółkę, co znacznie ułatwiło pogoń za rywalem. Dalszą część spotkania po stronie terrorystów zawodnicy polskiego zespołu zagrali wręcz perfekcyjnie i nie oddali Nepal Renegades już żadnej rundy. Ostatecznie Nepal Team Kinguin pokonało Australijczyków na pierwszej mapie 16:9.

de_mirage

Mapa de_mirage fatalnie rozpoczęła się dla polskich graczy. Polacy przegrali pierwszą pistoletówkę po stronie antyterrorystów i w kolejnych rundach ewidentnie nie dawali sobie rady. Przy wyniku 0:3 dla rywali gracze Kinguin wygrali pierwsza swoją rundę, lecz nie był to początek dobrej passy. Następne pięć rund padło łupem Australijczykom i po dziesięciu rundach prowadzili oni już 2:8. Duży wpływ na taki przebieg spotkania miała bardzo słaba runda „furlana”, który miał statystyki 1/4/10. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 4:11 dla Nepal Renegades. Zwycięstwo w rundzie pistoletowej po stronie terrorystów dała nadzieje Polakom na odrobienie wyników. Zawodnicy Nepal Kinguin wygrali trzy kolejne rundy i znacznie lepiej się prezentowali po zamianie stron. Czwarta runda drugiej połowy została już zdobyta przez Australijczyków i to nieco skomplikowało kwestię powrotu z uwagi na ubogie finanse Polaków w kolejnej rundzie. Rywale to wykorzystali i szybko doprowadzili do stanu 16:7 na de_mirage.

de_cobblestone

Na decydującej mapie de_cobblestone Polacy grający po stronie CT w świetnym stylu wygrali pistoletówkę otwierającą wynik. Bohaterem był „SZPERO”, który zdobył 3 fragi i dołożył asystę w tej jakże ważnej rundzie. Polacy wygrali również pierwszą rundę na fullu obu zespołów, co sprawiło, że Nepal Renegades musiało grać z niepełnym ekwipunkiem w piątej rundzie. Po sześciu odsłonach Nepal Team Kinguin prowadził z Nepal Renegades 6:0 po trudniejszej stronie, a to zwiastowało bardzo dobry scenariusz dla polskich graczy. Australijczycy wygrali dopiero siódmą rundę pojedynku. Od tego momentu „yam” i spółka rozpoczęli swój powrót do meczu i aż wygrali sześć rund z rzędu, dzięki czemu doprowadzili do remisu.  Przy stanie 6:7 dla rywali Polaków, nasi zawodnicy przełamali złą passę i wygrali czternastą odsłonę. Na półmetku mapy de_cobblestone było 8:7 dla Nepal Teamu Kinguin. Polacy wygrali również drugą rundę pistoletową i wskutek tego uciekli rywalom na dystans czterech rund (11:7). Pierwsza runda na fullu obu drużyn także wpadła na konto Polaków. Warto dodać, że świetnie spisywał się na tej mapie „SZPERO”, który był zdecydowanym liderem drużyny. Gracze z Australii jednak znów zaczęli odrabiać straty i doprowadzili zaledwie do dwóch rund straty do Polaków (12:10). W tym momencie gracze Nepal Kinguin postanowili wziąć przerwę. Nie przyniosła ona oczekiwanych skutków i Australijczycy doprowadzili do remisu 12:12. Wówczas podopieczni „Loorda” przełamali fatalną passę i wygrali swoją trzynastą rundę. Niestety, cztery kolejne rundy wygrali zawodnicy Nepal Renegades i mieli dwie rundy meczowe. Pierwszą z nich Polacy obronili, ale druga już padła łupem australijskich i to oni zagrają w wielkim finale turnieju.