iBUYPOWER Masters 2016 z pulą 100 000 dolarów

11 listopada 2016

Już jutro w kalifornijskim mieście Costa Mesa startuje turniej lanowy iBUYPOWER Masters 2016. Oprócz kwoty 100 000 dolarów do zgarnięcia są miejsca na nadchodzącym IEM Oakland 2016.

Ośmiu uczestników, w tym drużyny z Europy, Azji i Ameryki, podzielono na dwie grupy. Na iBUYPOWER Masters 2016 przyjęto zasadę podwójnej eliminacji, mecze w formacie BO1 wyłonią po dwie najlepsze ekipy, te z kolei zmierzą się w półfinałach BO3. Rozgrywki będziecie mogli śledzić za pośrednictwem oficjalnego streama, nie podano jeszcze dokładnych godzin rozgrywek więc bądźcie czujni!

Na iBUYPOWER Masters oprócz drużyn z Ameryki pojawią się dwie europejskie formacje – FaZe Clan oraz FlipSid3. W ukraińskiej formacji z powodu problemów z wizą electronica, zamiast niego zagra smooya, 17-letni Brytyjczyk. Ekipa ma więc podwójnie utrudnione zadanie, dodatkowo razem z nimi w grupie A znaleźli się zwycięzcy ESL Pro League 4 i zdecydowani faworyci iBUYPOWER Masters – Cloud9. Amerykanie prezentują ostatnimi czasy wyjątkowo solidny poziom i ciężko wyobrazić sobie by ktokolwiek spośród pozostałych uczestników mógł im zagrozić. Patrząc na grupę B, nie sposób wybrać faworyta, z pewnością możemy się jednak spodziewać zaciętych pojedynków. Poniżej lista uczestników:

Grupa AGrupa B
Nepal Cloud9Nepal TSM
Nepal FlipSid3Nepal Renegades
Nepal TyLooNepal Imm
Nepal Echo FoxNepal FaZe

Czwórka półfinalistów ma zagwarantowane miejsce na nadchodzącym IEM Oakland 2016 z pulą 300 000 dolarów! Przypominamy, że w tym turnieju zamiast Virtus.pro udział weźmie drużyna Heroic. Sam IEM Oakland odbywa się w dniach 16-20 listopada.

Top