PGA 2016 – Zapowiedź imprezy

16 października 2016

Już w dniach 21-23 października kolejna odsłona największych w kraju targów gamingowych Poznań Game Arena 2016. We wpisie znajdziecie informacje o głównych atrakcjach, dowiecie się również gdzie i za ile kupić bilety. 

780x180

Przygotowania do PGA 2016 idą pełną parą, po raz drugi głównym sponsorem turnieju została marka Sprite. Osiem hal Międzynarodowych Targów Poznańskich, gdzie odbywała się poprzednia odsłona PGA, odwiedziło w tamtym roku ponad 65 000 osób! Na nadchodzącej edycji pojawi się ponad 130 wystawców! Nie zabraknie stanowisk do gier, których ma być w tym roku około 800! Najnowsze produkcje na konsolę Xbox One, Playstation 4 i PC z pewnością zapewnią Wam dużo rozrywki. Nie zabraknie doświadczeń z wirtualną rzeczywistością. Jak co roku, organizatorzy kładą duży nacisk na cosplay, jeżeli ta tematyka Was interesuje, z pewnością się nie zawiedziecie. Tradycyjnie już dla tego typu wydarzeń, pojawią się na nim znani internetowi twórcy. Macie chęć na zdjęcie lub chwilę rozmowy z ulubionym Youtuberem? Żaden problem.

[cjtoolbox name=’ceneo’]

Na PGA 2016 pojawi się stoisko Kinguin, na którym będziecie mieli okazję pograć w CS:GO. Planowane są również konkursy i quizy z nagrodami. Znajdziecie tam także specjalną ulotkę, dzięki której otrzymacie dodatkowe zniżki na platformie. Przypominamy, że w ofercie Kinguin wciąż dostępne są specjalne skrzynki sygnowane logiem INETKOXTV, w których możecie znaleźć fajne skiny.

pio_7164

A tak było w zeszłym roku.

Koxów będziecie mogli spotkać w okolicach strefy Twitch, którą koniecznie musicie odwiedzić! Pojawią się tutaj również inni streamerzy. W planach są między innymi spotkania z twórcami oraz różne konkursy i turnieje.

PGA_cosplay_konkurs_177mv

Jedną z ważniejszych atrakcji na strefie Twitch będzie specjalny konkurs cosplayMODECOM Cosplay Contest 2016. Poprowadzi go dwukrotna mistrzyni Europy, Aleksandra „Shappi” Tora. Trzydziestka najlepszych, wyłonionych w eliminacjach internetowych, pokaże Wam swoje kreacje już 23 października. Każdy z uczestników zgarnie pakiet sprzętu VOLCANO. Nagrodą za najlepszy cosplay jest monitor LG 25UM58, zwycięzce wyłoni jury.

slajder_stars4fans

W tym roku na targach odbędzie się kolejna edycja Stars4Fans. Na specjalnej strefie przez dwa dni, 22-23 października, będzie można spotkać znanych twórców Youtube. Ambasadorami tegorocznej odsłony będą Ajgor Ignacy, Blowek, Stuu, oraz IsAmUxPompa.  Po więcej informacji na temat Stars4Fans zapraszam na stronę wydarzenia.

PGA_turniej_LG_c04c4

Największym turniejem na PGA 2016 będzie 21:9 LG Tournament. Gracze League of Legends zmierzą się w walce o pulę 40 000 złotych! W sobotę zobaczymy półfinały oraz walkę o trzecie miejsce, w niedzielę odbędzie się finał. Całość na strefie e-sportu, mecze skomentują dla Was Damian „Nervarien” Ziaja oraz Norbert „Dis” Gierczak. Pula dla tego turnieju może jeszcze wzrosnąć, póki co jej rozkład wygląda w taki sposób:

  1. 17 000 złotych
  2.  10 000 złotych
  3.   8 000 złotych
  4.   5 000 złotych

TTT-logo2-2

Specjalną atrakcją PGA 2016 będzie turniej Tekken Tej Tournament. Organizowany przy współpracy Cool Kids Table oraz TekkenPRO.pl, będzie najprawdopodobniej ostatnią okazją do rywalizacji w grze Tekken Tag Tournament 2. Pula to 3 500 złotych oraz sprzęt gamingowy, powalczy o nią 64 graczy z całej Europy. Tekken Tej Tournament startuje już w sobotę, ostateczne rozstrzygnięcie zobaczymy w niedzielę. Rozkład nagród prezentuje się następująco:

  1. 2000 zł + monitor LG LCD
  2. 1000 zł + słuchawki Madcatz Kunai
  3.  500  zł + słuchawki Madcatz Kunai

Bilety na imprezę możecie zakupić za pośrednictwem Tixer.pl lub Ticketpro.pl, a także w sklepach Empik, Saturn, Media Markt, oraz kioskach RUCH. Na tej stronie z łatwością znajdziecie najbliższe punkty sprzedaży. Za jednorazowy zwykły bilet na sobotę zapłacicie 25 złotych, na niedzielę kosztuje on 20 złotych. Za bilet na piątek – dzień specjalny dla mediów – przyjdzie Wam zapłacić aż 120 złotych. Istnieje możliwość zakupu wejściówek na miejscu, cena jest wtedy o 5 złotych wyższa. Organizator sugeruje kupno w przedsprzedaży, na miejscu mogą być spore kolejki. Poniżej pełny cennik.

ceny-biletow-pga-2016-stars4fans

 źródło: gamearena.pl

Top