ESL Pro League 4 – Tydzień 3 – Punktacja i podsumowanie

6 września 2016

Za nami kolejny tydzień rozgrywek ESL Pro League 4, przedstawiamy spóźnione podsumowanie oraz punktację w grupie europejskiej.

Tym razem na szczycie tabeli znalazł się francuski zespół G2 Esports, konsekwentne remisowanie dwumeczów w ESL Pro League 4 ze wszystkimi możliwymi drużynami z jakimi grali do tej pory daje im wynik 7-7 w mapach. Na drugim miejscu ex aequo wciąż Ninjas in Pyjamas i FaZe Clan, na koncie obu drużyn po 18 punktów, w tym tygodniu rozegrają po dwa mecze, ciekawe jak zmieni się punktacja. Na czwartym miejscu zespół Virtus.pro z wynikiem 5-5, chłopaki zremisowali w dwumeczu z PENTA Sports i Dignitas, poniżej krótkie podsumowanie ich meczów a na końcu wpisu znajdziecie, jak zawsze, punktację w grupie europejskiej ESL Pro League 4.

[cjtoolbox name=’ceneo’]

Pierwszy mecz to starcie z zespołem PENTA Sports na mapach Cobblestone i Cache, skupmy się na pierwszej z nich. Polacy, zaczynając po stronie terrorystów, bez problemów opanowywali bombsite i wygrywali rundy, całkowicie zdominowali przeciwników, kończąc wynikiem 14-1. Obrona nie wyglądała już tak dobrze i muszą z pewnością nad nią jeszcze popracować, Niemcom udało się kilka rund ugrać, ostatecznie jednak Cobblestone skończył się świetnym wynikiem 16-7. Drugą mapę ekipa Virtus.pro zaczęła po stronie antyterrorystów, bo niezbyt mocnej obronie i zaciekłej ofensywie ze strony niemieckiej skończyła się wynikiem 8:7 dla polskiego zespołu. Po zmianie stron Polacy nie do końca umieli się odnaleźć, Niemcy pokazali świetną organizację przy odbijaniu bombsite’ów i konsekwentnie zbierali punkty, jakby tego było mało, obie pistoletówki w meczu wygrał właśnie zespół Penta. Virtus.pro udało się ugrać dwie rundy i mecz skończył się wynikiem 16:10 dla naszych rywali.

Drugim przeciwnikiem Polaków w kolejnym tygodniu ESL Pro League 4 był duński zespół Dignitas, starli się na mapach Dust2 i Mirage. Pierwszą mapę nasi rodacy rozpoczęli po stronie terrorystów, i tutaj podobnie jak w przypadku mapy Cobblestone przeciwko Pencie, bardzo się rozpędzili. Rywale nie mieli żadnej recepty na świetnie zaplanowane ataki i udało im się zdobyć jedynie dwie rundy, pierwsza połówka skończyła się więc wynikiem 13:2. Mimo iż sytuacja w drugiej połowie uległa lekkiej zmianie i widać było, że Duńczycy dużo lepiej czują się po stronie atakującej, Polacy zdecydowanie panowali nad sytuacją i na koniec meczu z wynikiem 16:7 nie musieliśmy czekać długo. Zupełnie odwrotnie sytuacja wyglądała na mapie Mirage, gdzie polski zespół zdecydowanie nie radził sobie z atakami Dignitas, pierwsza połówka skończyła się wynikiem 9:6 dla przeciwników. Po zmianie stron Polakom nie udało się zdobyć nawet dwóch rund, okazało się, że Duńczycy zdecydowanie lepiej radzą sobie w obronie na Mirage’u niż na granym wcześniej Duście 2, spotkanie szybko skonczyło się wynikiem 16:7 dla Team Dignitas.

Podsumowując, w tym tygodniu Polakom udało zdobyć się 6 punktów, konsekwentnie remisują dwumecze i widać, że rozgrywki online nie są ich najmocniejszą stroną. Ostatecznie jednak Polacy wciąż są na 4. miejscu tabeli i gdyby tylko udało się je utrzymać, awans do fazy finałowej ESL Pro League 4 byłby gwarantowany. Już w ten czwartek o godzinie 21:20 kolejne starcie, Virtus.pro zmierzy się z mousesports, zapraszamy! Poniżej jak zawsze punktacja w grupie europejskiej.

[cjtoolbox name=’ceneo’]

Punktacja

 Drużyna Punkty Mecze W-P
francja G2 Esports  21 7-7
szwecja Ninjas in Pyjamas 18 6-6
europa FaZe Clan 18 6-6
polska Virtus.pro 15 5-5
dania Astralis 15 5-5
dania Heroic 15 5-5
niemcy mousesports 12 4-4
ukraina FlipSid3 12 4-4
dania Dignitas  12 4-4
francja Team EnVyUs  12 4-4
szwecja Fnatic 9 3-3
ukraina Hellraisers 9 3-3
ukraina Natus Vincere 9 3-3
niemcy PENTA 3 1-1
Top