INETKOX RETROCUP CS 1.6 – INFORMACJE

23 sierpnia 2016

Jakiś czas temu pytaliśmy Was, czy zorganizować turniej dla zabawy w klasyczną grę. Odzew był pozytywny, zatem przeszliśmy od słów do czynów.

Przy okazji, kiedy Easy i Saju grali na swoim kanale Twitch w klasyczne gry, typu CS: Source i CS 1.6, zrodził się pomysł zorganizowania dla zabawy turnieju w jedną klasycznych gier z klasycznymi nagrodami. Na grupie Koxownia zapytałem Was, czy na pewno jesteście zainteresowani takim turniejem i w jakę grę chcielibyście go rozegrać. Propozycji było wiele, ale powtarzało się parę, w tym CS 1.6. Następnie zapytałem Was na naszym serwerze CURSE w ankiecie, czy na pewno chcecie turniej 5vs5 w CS 1.6 z drobnymi nagrodami. Większość była „za”, to już nie było wyjścia i trzeba było wziąć się za organizację.

cursecs16ankieta

Nie ukrywam, że dla mnie organizacja takiego turnieju pod względem przygotowania regulaminu i obsługi serwerów było pewnego rodzaju wyzwaniem. Serwery udostępnione zostały przez 1shot1kill, za co wielkie dzięki. Jednak trzeba było jeszcze je odpowiednio przygotować. Wyzwaniem dla mnie był config. Nie organizowałem wcześniej turnieju w CS 1.6, jedynie parę lat wstecz grywało się co nieco. Poszperałem w sieci, doinformowałem się pod tym kątem, zaczerpnąłem inspiracji i liczę na to, że wszystko będzie dobrze i poczujecie ducha klasycznej rywalizacji.

[cjtoolbox name=’ceneo’]

Turniej wymagał także specjalnego regulaminu, bo też odbędzie się on na specjalnych zasadach, o których napiszę za chwilę. Najpierw podam Wam konkretne informacje dotyczące turnieju z datami i linkami, bo to zapewne Was najbardziej w tej chwili interesuje 😉

  • Zapisy: od 24.08 godz. 18:00 do 25.08 godz. 13:00 dostępne pod tym adresem
  • Start turnieju: 28.08 godz. 15:00
  • Limit osób/drużyn: do turnieju może zapisać się 80 osób (aktywnych Subskrybentów kanału INETKOXTV), które zostaną podzielone na 16 drużyn
  • System turnieju: drabinka pojedynczej eliminacji; wszystkie mecze BO1; MR15; dogrywka: MR6 z $10000 na start
  • Pula map: de_dust2, de_inferno, de_train, de_cbble, de_tuscan
  • Nagrody: dla zwycięskiej drużyny 5x Nokia3310; dla MVP monitor CRT z podpisem Saja
  • Kanał Curse dotyczący turnieju: #retrocup
  • Platforma: Counter-Strike (1.6), nie jest dopuszczalna wersja tzw. non-steam
  • REGULAMIN (!) (może być aktualizowany, zatem upewnijcie się, że pobraliście go także w dniu turnieju)

Dobrze, pewnie w tym momencie interesuje Was jak to jest z tym limitem graczy i drużynami. Otóż, do turnieju mogą zapisać się tylko aktywni Subskrybenci kanału INETKOXTV, którzy po zakończeniu zapisów będą weryfikowani z aktualną listą subów dostarczoną przez Twitch. Pierwsze 80 osób, którzy przeszli poprawną weryfikację, zostaną losowo rozdysponowani po drużynach. Lista drużyn zostanie podlinkowana na Facebooku Koxów w dniu 26.08 (piątek). Aby ułatwić kontakt z uczestnikami turnieju, został stworzony na naszym serwerze Curse specjalny kanał #retrocup, gdzie będziecie mogli nawiązać kontakt z resztą członków swojej drużyny.

Ponadto serwery turniejowe będą obsługiwane przez samych graczy. W jaki sposób? O tym dokładnie mówi punkt 3.10. regulaminu (punkt może ulec aktualizacji, zatem upewnijcie się, że w dniu turnieju macie najnowszą wersję).

Zalecam dokładne przestudiowanie powyższego regulaminu, bo zawiera on wszystkie najważniejsze informacje. Jeżeli nie znacie odpowiedzi na jakieś pytanie, to zapraszam na nasz serwer Curse na kanały związane z turniejem. Natomiast jeżeli jeszcze macie jakieś problemy z obsługą programu Curse, to zapraszamy do naszego poradnika.

V.

retro

Top