Przedstawiamy komunikator CURSE

7 maja 2016

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Chcemy wam przybliżyć nowy komunikator – Curse.

Curse jest nową generacją komunikatora. Pozwala na rozmowy tekstowe, ale przede wszystkim głosowe, które można przeprowadzać w bezpieczny sposób i to bezpłatnie. Czat tekstowy dzięki dobremu interfejsowi umożliwia udostępnianie różnych treści: obrazów, filmów, załączników, a także dostępne są @wspomnienia danych osób. Rozmowy głosowe natomiast cechują się wyraźnym dźwiękiem i najniższym możliwym opóźnieniem. Dostępna jest także nakładka w grze i synchronizacja znajomych z takich aplikacji jak: Steam, Battle.net, Skype, Smite, League of Legends – identyfikatory zostają automatycznie wykryte przez Curse w momencie włączenia danego programu. Curse łączy cechy dobrego wyglądu, jak i funkcjonalności, ponieważ można z niego korzystać na PC, telefonie, a nawet na przeglądarce. Ponadto to super narzędzie do zrzeszania różnych społeczności. Dlatego też Kodżirasy postanowiły tam dołączyć i założyć społeczność inetkoxTV. Jak tam dołączyć? Najprościej kliknąć w poniższy baner:

join_us_on_Curse

 

[cjtoolbox name=’ceneo’]

 

I co dalej? Pojawia nam się taka oto strona:

curse1

Możemy wtedy wybrać, czy dołączyć do naszej społeczności poprzez uruchomienie aplikacji sieciowej (w przeglądarce) lub pobrać aplikację Curse na komputer. Ja zdecydowałem się na drugą opcję. Od razu zalecam założenie konta i połączenie go z kontem Twitch. Wtedy łącząc się z naszym serwer zostanie wykryta rola z kanału Twitch. Oznacza to, że jeżeli jesteś np. Subskrybentem kanału INETKOXTV, to program to wykryje i automatycznie Ci przypisze taką rangę w programie. Tak samo sprawa ma się z followersami. W zależności od roli, to zmienia się także dostęp do różnych stref na serwerze.

Po połączeniu, Curse powinien sam wykryć, czy macie konto Steam i zaproponuje synchronizację (zalecam), jednak program Steam musi być także uruchomiony w tym momencie. Podobnie ma się sprawa z programem Battle.net, League of Legends itd.

curse2

To jest nasze okno po połączeniu z naszym serwerem, ale co dalej? Opiszę w skrócie poszczególne ikony na pomarańczowym pasku (po lewej stronie) zaczynając od góry.

Płomień – odnosi nasz do naszego dashboardu.

Dymki – jest to nic innego niż czat.

Symbol „+” – w tym miejscu możemy nawiązać z kimś prywatną rozmowę głosową. Możemy to zrobić z jedną wybrana osobą, którą zaprosimy do naszego „wirtualnego pokoju głosowego”, który jest tymczasowy lub możemy utworzyć grupę, która znika w momencie, gdy wszyscy ją opuszczą (poprzez opcję „opuść grupę”, zamknięcie programu nie powoduje opuszczenia grupy ani serwera). W innym wypadku będzie widniała na liście osób, które są uczestnikami grupy i będą mogli w każdym momencie dołączyć do komunikacji głosowej w grupie. Odpowiednk pokoju na TS, ale to wy nim zarządzacie 🙂

Strzałki tworzące okrąg – w tym miejscu możemy dodać znajomych z innych komunikatorów, np. Skype, Steam.

Ikona trzech korpusów – jest to odkrywanie, gdzie możemy dołączyć także do innych społeczności, bo można należeć do więcej niż jednej (podobnie jak grupy na FB).

Znak zapytania – Pomoc 😉

Koło zębate – konfiguracja programu. Tutaj pozwolę sobie rozbicie tego na drobniejsze elementy.

curse3

Zacznę ponownie od góry:

Ogólne – tutaj ustawiamy sobie m.in. w jaki sposób można wyświetlić listę kontaktów, jaki ma być moty programu, czy maja być wyświetlane emotoikony itp.

Konto – w tym miejscu możemy zmienić hasło do naszego konta Curse

Synch. kont – w tym miejscu możemy połączyć nasze konto z Twitch, a już niedługo z YouTube. Ponadto wyświetlają się nam społeczności Curse, które już istnieją na Twitchu, a my je subskrybujemy lub obserwujemy.

Dźwięk – tutaj możemy wybrać domyślne urządzenie do nagrywania/odtwarzania dźwięku, właczyć tryb „wciśnij i mów” i przypisać temu odpowiedni klawisz, czy włączyć lub wyłączyć informacje o sesji głosowej.

Synch. znajomych – w tym miejscu możemy włączyć, czy Curse może synchronizować znajomych z innych aplikacji, np. Steam. Dodatkowo możemy rozłączyć powiązanie programu z innymi programami.

Powiadomienia – ustawiamy, gdzie mają się pokazywać powiadomienia i o czym mają nas informować.

W grach – włączamy lub wyłączamy nakładkę w grach. Można to zrobić globalnie dla wszystkich gier lub tylko dla wybranych.

Wtyczki – zarządzanie wtyczkami.

Prywatność – w tym miejscu ustawiamy od kogo chcemy otrzymywać wiadomości prywatne, zaproszenia, czy chcemy informować znajomych o stanie gry. Dodatkowo możemy włączyć „tryb streamera”, który ‘wycisza’ nam program i nie zakłóca streamowania.

 

Jeżeli już połączymy się z serwerem, to mamy dostęp (lub nie – w zależności od roli przypisanej na serwerze Curse) do różnych pokoi. Domyślnie jesteśmy połączeni z każdym dostępnym dla nas kanałem tekstowym (widnieją one na samej górze po prawej stronie, a nazwy kanałów poprzedzone są symbolem „#”). Poniżej mamy kanały głosowe. Na serwerze można stworzyć swoją prywatną sesję głosową (symbol „+” na pomarańczowym pasku po lewej) lub dołączyć do istniejącego już kanału głosowego poprzez podwójne kliknięcie na jego nazwę. I już, to takie proste.
Z myślą o naszych stałych bywalcach zostały stworzone pokoje w strefie VIP, które są dostępne tylko dla poszczególnych grup (o przypisanie odpowiedniej roli trzeba poprosić najlepiej na kanale pomocy technicznej). Jednak nie zapomnieliśmy o naszych wszystkich widzach i dla nich są stworzone głosowe pokoje publiczne.

Nasz serwer został spersonalizowany pod naszą społeczność. Są tam kanały typu „koxownia”, na którym może rozmawiać cała społeczność, jest kanał do rozwiązywania problemów technicznych – a nóż ktoś ze społeczności zna rozwiązanie. Zadbaliśmy także o możliwość szukania kompana do danej gry, bo wiadomo, że samemu czasami nudno. Jesteśmy także otwarci na wszystkie pomysły związane z kanałami: co zmienić, co dodać, co usunąć – pisać śmiało na kanale #wasze-pomysły (można pisać także sugestie dotyczące ogólnie INETKOXTV) 🙂

Warto do nas dołączyć, bo Curse ma ogromne możliwości urozmaicania czasu dla społeczności. Ma wbudowany system giveaway, system ankiet, z których czasami będziemy korzystać. Zapewnia także ochronę adresu IP, a także ochronę przed plagą DDoS.
Jeżeli macie jakiekolwiek pytania związane z programem, to napiszcie w komentarzu lub połączcie się z naszym serwerem i zadajcie je na odpowiednim kanale tekstowym.

Opisałem wszystkie podstawowe funkcje, a resztę odkryjecie sami. Polecam sprawdzić nakładkę w grach 🙂

Więcej informacji na stronie programu, a poniższy filmik prezentuje program w akcji.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=5l7FmKDZ2O8″][/vc_column][/vc_row]

Top