Intel Extreme Masters 2016 Katowice – Dzień 1 – podsumowanie

3 marca 2016

Właśnie ruszyły pierwsze mecze, drugiego dnia IEM 2016 Katowice w CSGO. Warto jednak wrócić do wczorajszego dnia i krótko podsumować pierwszy dzień zmagań zawodników w Counter Strike: Global Offensive.

Intel Extreme Masters 2016 Katowice zaprezentowała nam inny sposób rozgrywania meczów i rozstawienia grup. W tym roku drużyny zostały podzielone na dwie grupy z których liderzy przechodzą bezpośrednio do półfinału. Dwie kolejne drużyny, czyli 2 i 3 miejsce w grupie przechodzą do ćwierćfinału. Ponadto cała faza grupowa odbywa się bez udziału publiczności. Było to wielkie zaskoczenie, ponieważ niektórych zespołów nie zobaczymy na scenie głównej.

1456971135.6416

brazylia Luminosity Gaming zapewniło sobie bezpośrednio półfinał, wygrywając 4 pojedynki i przegrywając jeden z szwecja NiPem. Ekipa Get_Right’a mimo wygranej z brazylia LG, nie zapewnił sobie gry nawet w ćwierćfinałach. Jest to małe zaskoczenie. Grupa A okazała się szczęśliwa jeszcze dla szwecja fnatic oraz ukraina Na’Vi. Szwedzi podobnie jak brazylia LG, wygrali 4 spotkania. Jednak bezpośredni mecz wygrany przez Brazylijczyków zadecydował że Szwedzi zagrają w ćwierćfinale. Drużyny które odpadły z turnieju to mousesport, szwecja NiP oraz mongolia The Mongolz.

Grupa A:
1. brazylia  Luminosity Gaming4 zwycięstwa, 1 porażka12 pkt
2. szwecja Fnatic4 zwycięstwa, 1 porażka12 pkt
3. ukraina Natus Vincere 3 zwycięstwa, 2 porażki9 pkt
4. niemcy Mousesport2 zwycięstwa, 3 porażki6 pkt
5. szwecja Ninjas in Pyjamas2 zwycięstwa, 3 porażki6 pkt 
6. mongolia The Mongolz5 porażek0 pkt

Przydatne linki do Intel Extreme Masters 2016:
Intel Extreme Masters Katowice – zbiór informacji! 
Oficjalna Strona do śledzenia rozgrywek IEM!

Zdjęcia: hltv.org
Maciej Rydzewski

Nazywam się Maciej Rydzewski, lecz większość osób kojarzy mnie z nicku Rydzu. Interesuje się sportem i e-sportem :) aktualnie nie studiuje (gap year) i postanowiłem podzielić się z wami moją pasją na tej stronie
Top