Na’Vi mistrzem w San Jose!

25 listopada 2015

Po niezwykle emocjonującym meczu finałowym, kończącym zmagania podczas Intel Extreme Masters San Jose w Counter Strike: Global Offensive , ukraińska formacja zdobywa mistrzowski tytuł i wraca do domu bogatsza o 56,250 dolarów.

Na turnieju zabrakło dwóch drużyn z Wielkiej Czwórki (polska Virtus.Pro, szwecja Fnatic, dania TSM, francja EnVyUs), więc spodziewać się można było pojedynku między polską i duńską formacją. Jednakże, Taz i spółka, ku zaskoczeniu wszystkich kibiców, odpadli z rywalizacji na samym starcie (ma w tym zasługę turniejowy system rozgrywek, gdzie po jednej porażce kończysz grę). Oprawcami Polaków okazali się Amerykanie z usa Team Liquid, którzy to nie dali najmniejszych szans polska Virtusom (w składzie z Michem za Snaxa, który ma problemy z okiem) i ograli ich na Overpassie 16:2, a następnie na Mirage’u 16:9. Zawodnicy dania TSM zgodnie z oczekiwaniami doszli do finału pokonując usa Cloud9europa Gamers2 (oba mecze 2:1) i to właśnie oni byli faworytami.

Fantastyczna forma Guardiana i jego kolegów okazała się nie do przejścia dla graczy duńskiej formacji i finałowy pojedynek skończył się po zaledwie dwóch mapach. Pierwsza połowa na Dust2 była jedyną wyrównaną z czterech finałowych. Skończyła się ona 8:7 dla Ukraińców, a ci po stronie CT nie dali już żadnych szans i wygrali mapę 16:10. Na Cobblestonie ukraina Na’Vi pokazało po co przyjechali na ten turniej, 14:1 po stronie broniącej było totalną masakrą wymierzoną w przeciwników. Karrigan i spółka próbowali się podnieść, ale było już na to za późno i ukraina Natus Vincere pewnie wygrało wynikiem 16:8, a co za tym idzie triumfowali w całym turnieju.

Klasyfikacja końcowa:

1. ukraina Na’Vi – $56,250

2. dania Team SoloMid – $22,500

3/4. usa Team Liquid/europa G2 Esports – $11,250

5-8. polska Virtus.pro/usa CLG/usa Cloud9/brazylia Luminosity – $2,812.50

Źródło: http://www.hltv.org/

Evilade

Tegoroczny maturzysta z klasy mat-fiz. Ogromny fan wrestlingu, głównie federacji WWE. Cechuje go poczucie humoru i duży dystans do siebie. Moderator kanału Inetkoxtv.
Top